HALI YIKAMA

Alibeyköy Mevlana Halı Yıkama Fabrikası olarak, 15 Yıllık Tecrübemiz ile sizlere en iyi halı yıkama hizmetini sunmaktayız


HALI YIKAMA AŞAMALARIMI

1. Halı Yıkama Öncesi Toz Alma.
Halılar fabrikamıza geldikten sonra cinslerine göre ayrılır ve yıkamaya girmeden önce son sistem toz alma makinaları ile tozları alınmaktadır. Bu işlem sırasında Halıların içerisindeki toz, kum, saç kılları ve tüylerden arındırılmış olur.

2. Halı Yıkama Öncesi Dezenfekte 
Halılarınız fabrikamızda toz alma makinasından çıktıktan sonra Almanya dan getirtmiş olduğumuz dezenfekte ilaçları ile halıların içerisinde bulunan mikroplardan arındırılmaktadır. Tamamen bitkisel olan bu ilaçlarımız hiç bir şekilde zaralı değildir.

3. Halı Yıkama Öncesi Lekelere Lokal İşlem
Dezenfekte edilen halılar otomatik makinalarda yıkamaya girmeden önce halı üzerindeki çıkması zor olan lekelere özel ilaçlarla lokal işlem uygulanmaktadır.

4. Halı Yıkama ( Otomatik Makine )
Halılarınız bu aşamada son sistem bantlı halı yıkama makinalarından tek tek geçmektedir. Otomatik makinalarımız her halı cinsine göre üretilmiş olup halılara zarar vermeden hassas bir şekilde yıkama yapılmaktadır. makinanın içerisinde bulunan deterjan depoları halılara belirli miktarda bitkisel deterjanlar püskürterek bol su ile yıkamaktadır . her halının yıkaması ve durlanması sırasında halının büyüklüğü ve küçüklüğüne göre yaklaşık ( 150 ile 400 litre ) su harcanmaktadır.


5. Halı Yıkama sonrası Sıkma ( Santrifu) Aşaması
Halılar otomatik makinalarda yıkandıktan ve durlama yapıldıktan sonra ; rulo sıkma makinalarında sıkılmaktadır. Sıkma işlemi bittikten sonra halılar makinadan nemli bir şekilde çıkmaktadır. sıkma sırasında halılar hiçbir şekilde zarar ve deforme olmaz.

6. Halı Yıkama Sonrası Kurutma
Halılar sıkma makinasından çıktıktan sonra fabrikamızın fanlı kurutma alanlarına götürülerek kurutulmaktadır.

7. Halı Yıkama Sonrası Paketleme
Halılar kurutma alanlarından tek tek toplanarak kalite kontrol alanlarına götürülür. Burada halılar bir kez daha kontrol edilerek İstanbul genelindeki şubelerimize gönderilmek üzere tek tek paketlenir.

8. Halı Yıkama Sonrası Servis
Halılarınız fabrikamızda yıkandıktan sonra dağıtım için servise çıkmaktadır. 

Sizlerde Halı Yıkama da Bahar ayına özel indirimler için bizi arayın !

Ücretsiz servis ve Halı Yıkama Fiyatı
İçin Hemen Arayın :  05444197096